• pilkarki
  • klasa2
    klasa4

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2018

Kilka dni temu w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Po uprzednim przedstawieniu się każdego z kandydatów i opowiedzeniu o sobie kilku zdań wybrano 3 z największą ilością oddanych głosów. W głosowaniu wzięło udział 229 osób. Zdecydowaną większością głosów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Natalia z klasy 3a PG, zastępcą - Aleksander z klasy 3d PG, natomiast sekretarzem - Kinga z klasy 5b. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy a przedstawicielom SU gratulujemy i życzymy udanego roku szkolnego!

SP 42 w barwach biało-czerwonych

Samorząd Uczniowski SP 42 wraz z całą społecznością szkolną w 2018 roku podejmują działania na rzecz uczczenia 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę.
     W maju nie mogło zabraknąć upamiętnienia Święta Konstytucji Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
     Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, która ukazując naszą pracę, bierze udział
w konkursie "Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych".

prezi3maja

Dyktando Niepodległościowe 2018

Nasza szkoła zawsze aktywnie uczestniczy w akcjach upamiętniających ważne wydarzenia Polski. W tym roku obchodzimy wyjątkową, bo 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Z tej właśnie okazji 24 kwietnia 2018 w SP 42 odbyło się Dyktando Niepodległościowe, w którym wzięli udział chętni uczniowie szkoły podstawowej oraz ich rodzice.

Klasę VIa reprezentowały 4 osoby, Va - 8, IVa 8, natomiast dobrego imienia klasy IVb broniły dwie osoby. W przyszłym roku liczymy na większe wsparcie i jeszcze większe zainteresowanie wśród uczniów i rodziców.

Jeśli chodzi o wyniki to:

Mamy zaszczyt ogłosić, iż duch ortografii w narodzie nie ginie i pierwszym miejscem cieszą się ... wszyscy odważni uczestnicy Dyktanda Niepodległościowego.Gratulujemy!

III Przegląd Szkolnych Talentów

24 maja w naszej szkole odbył się już III Przegląd Szkolnych Talentów, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje pasje i przeróżne talenty. Szkolna publiczność miała okazję podziwiać swoje koleżanki i kolegów m.in. jako świetnych wokalistów, wspaniałych tancerzy, utalentowanych muzyków, rysowników oraz fotografów. Jak co roku Przegląd wzbudził wiele pozytywnych emocji, a uczestnicy zaskoczyli wszystkich swoimi występami.  Za odwagę i świetne występy wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz uznanie publiczności.
 Na zakończenie tegorocznej imprezy  wystąpili zaproszeni goście: Wiktor Klimaszewski (absolwent naszej szkoły) wraz z Maćkiem Kurnickim zaprezentowali pokaz tańca, a Patryk Taksi ZRT Malinowski (również nasz absolwent) zaśpiewał jedną ze swoich piosenek oraz opowiedział publiczności o życiu blogera.
III Przegląd Szkolnych Talentów udowodnił, że w Szkole Podstawowej Nr 42 talentów i uczniów z pasją na pewno nie brakuje.
Pamiętajcie! Następny Przegląd Szkolnych Talentów za rok!

Dzień Pluszowego Misia

Tradycją naszej szkoły staje się aktywny udział jej uczniów w obchodach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu, każdy przynosi do szkoły swojego najbardziej ulubionego pluszaka. Tu wiek nie gra roli, z misiem przychodzą do szkoły pierwszaki, trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych, a także … nauczyciele. Misie w szkole towarzyszą nam na lekcjach, to duża porcja radości i sympatii, a są nawet tacy, którzy twierdzą, że z misiem „matma lepiej wchodzi”… Konkurs na najprzystojniejszego misia wygrał reprezentant zgłoszony przez Świetlicę szkolną i Panią Elę, która podjęła się trudu dźwigania zwycięzcy…. Laureatom konkursu nagrody wręczyła Pani Dyrektor przy dużym zainteresowaniu młodzieży i rodziców. Gratulujemy i zapraszamy do galerii….

Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W listopadzie z inicjatywy SU już kolejny raz uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy dzień życzliwości i pozdrowień. Nie zawsze łatwo jest powiedzieć bezinteresownie coś miłego i sympatycznego drugiej osobie, tego też trzeba się uczyć. Taka była idea akcji organizowanej przez Samorząd. Zapraszamy do galerii….

Dzień Babci i Dziadka

Podobno Babcia i Dziadek są po to, aby rozpieszczać wnuki. I tak najczęściej jest. Dlatego w podziękowaniu za ich trud Samorząd Uczniowski uczcił święto Babci i Dziadka akcją „Moja Babcia, Mój Dziadek … portret piórem napisany.” Uczniowie mieli okazję napisać parę ciepłych słów o swoich Babciach i Dziadkach: jacy są, co potrafią, za co ich kochają i czego im życzą z okazji ich święta. Było bardzo sympatycznie i przekonaliśmy się, że pomimo postępu technicznego i wielu nowych wynalazków, nie znalazł się taki, który zastąpi Babcię lub Dziadka.