• niep
  • slajder den1
    rozpocz4

Dzień Języków Obcych z SU

Piątek 4 października był w szkole Dniem Języków Obcych. Z okazji tego dnia Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami języków obcych przygotował moc atrakcji. Klasy zostały zebrane na korytarzu szkolnym do wspólnych gier i zabaw. Każda klasa miała za zadanie przebrać się w barwy wylosowanego przez siebie kraju, oraz nauczyć się powitania i pożegnania w jego języku. Klasy mogły również nauczyć się piosenki w języku swojego państwa. Uczniowie prezentowali charakterystyczne osoby z obcych krajów. Czytaliśmy krótkie teksty w różnych językach i trudziliśmy się nad łamańcami językowymi. Odbyły się również konkursy indywidualne np: na najbardziej kreatywnie wykonaną flagę wylosowanego kraju. Wygranym tych konkursów Samorząd Uczniowski przyznanał nagrody.
Dawid kl.VIb

Samorząd Uczniowski 2019

Samorząd Uczniowski ma zaszczyt ogłosić, że w w roku szkolnym 2019/2020 na czele Samorządu Uczniowskiego zasiądą:

Jan Truszkowski z kl. VIIIa jako przewodniczący,
Maja Zasim z kl. VIIa jako zastępca przewodniczącego,
Karolina Gawinowicz z kl. VIb jako sekretarz.

Pierwszy dzień wiosny

Pani i Pan Wiosna w obiektywie

Wreszcie nadszedł dzień na który wszyscy czekaliśmy! Pierwszy Dzień Wiosny! Tego dnia naszą szkołę zalała fala kolorów i uśmiechu, a po korytarzach spacerowała Pani oraz Pan Wiosna:)

Zielona fotobudka

Dzień Świętego Patryka jest obchodzony hucznie na całym świecie. W naszej szkole również nie mogło zabraknąć irlandzkich akcentów. Oprócz tego, że zrobiło się zielono, a na angielskim poznaliśmy tradycje i zwyczaje Irlandii to dodatkowo Samorząd Uczniowski umilił nam czas na przerwach przygotowując fotobudkę, w której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie.

Dyskoteka gra!

Zaraz po feriach Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną dla klas IV-VII. Uczniowie nie zawiedli i frekwencja dopisała. Przy ulubionej muzyce i w miłym towarzystwie wszyscy bawili się wyśmienicie. Roztańczeni i pełni pozytywnej energii jesteśmy gotowni na wyzwania, które czekają nas w nowym półroczu.

Dzień Bezpiecznego Internetu_2019

Jak co roku na początku lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Na wielu lekcjach uczniowie rozmawiali na temat bezpieczeństwa w sieci i mądrego korzystania z zasobów online. Takiego tematu nie mógł przepuścić Samorząd Uczniowski!

Uczniowie pod czujnym okiem opiekunów SU oraz nauczyciela informatyki stworzyli quiz odnośnie bezpiecznego korzystania z sieci. Przydała się również ogólna wiedza o internecie. Quiz został przygotowany w formie kodów QR. Zadaniem chętnych uczniów było, jak najszybsze odnalezienie ukrytych w szkole kodów, zapisanie odpowiedzi i przekazanie ich nauczycielowi. Emocje sięgnęły zenitu i wszyscy bawili się super!

„Michał” dla najlepszego nauczyciela

4 lutego Samorząd Uczniowski przeprowadził głosowanie na „Michała” dla najlepszego nauczyciela. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i przejęci głosowaniem. Przedstawiciele uczniów bardzo dokładnie liczyli i spisywali głosy. "Michał" dla najlepszego nauczyciela trafia do rąk p. ...
Póki co to tajemnica, ale wszystkiego dowiecie się już 15 lutego w dniu Święta Szkoły. Zapraszamy!