Home Page Slider

 • szkola2
 • szkola1
 • dzieci1
 • dzieci1a
 • dzieci1b
 • dzieci1c
 • dzieci1d
 • dzieci1e
 • klasa 1g
 • dzieci1f
 • sp42zaprasza

Polscy supermeni i supermenki

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła wzięła udział w projekcie eTwinning, związanym ze stuleciem odzyskania niepodległości. „Polscy supermeni i supermenki ostatniego stulecia historii Polski” to projekt, którego celem było uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez przybliżenie sylwetek supermenów i supermenek ostatniego stulecia historii Polski. To właśnie działania Polek i Polaków w różnych dziedzinach przyczyniły się do odzyskania niepodległości i utrzymaniu polskości.
Nasz zespól projektowy przybliżył postacie żyjące i działające na przestrzeni ostatnich stu lat na terenie Podlasia. Osoby te miały wpływ na rozwój kraju i świata, w różnych dziedzinach. Nasi uczniowie tworzyli prace na temat ksiądza Jerzego Popiełuszki, Tomasza Bagińskiego i Simony Kossak. Przygotowali tablicę informacyjną i zaprezentowali swoje prace na Twinspace projektu: https://padlet.com/gimnazjak/5ry9jkbrf63a

projekt1

   

Archiwum aktualności