Home Page Slider

  • niep
  • niep1
  • niep2
  • slajder den
  • slajder den1
  •  
    rozpocz4 
  • 4
  • sp42zaprasza

Sukcesy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego „Olimpus”

 

pusta klasa

Co roku w naszej szkole bierzemy udział w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego „Olimpus”.   W tym roku szkolnym w olimpiadzie wzięło udział  34 uczniów, a szkolnym laureatem konkursu została Karolina Cywińska z klasy IIB, zajmując 15 miejsce na 1500 uczniów startujących. W pierwszej dwudziestce znaleźli się również  Hubert Terpiłowski- kl.IIB  zajmując 19 miejsce i Paweł Kułakowski-kl. IIIB zajmując 17 miejsce na 1700 miejsc. 
Gratulujemy również uczniom z klas IV. Na 3949 uczniów biorących udział w olimpiadzie  w pierwszej trzydziestce znalazły się Natalia Bogdan-Waligóra i  Ewelina Rogowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasze recytatorskie talenty

 
17 maja zorganizowaliśmy konkurs recytatorski "Mój ulubiony wiersz Jana Brzechwy". Zgłosiło się 15 uczestników z klas I-III SP. Wszyscy uczniowie wspaniale przygotowali się do recytacji, niektórzy z nich pochwali się wręcz grą aktorską. Były przepiękne przebrania, cudowna recytacja wierszy i gromkie brawa dla każdego z uczestników. Rosną nam cudowne talenty. Wszyscy uczniowie dostali dyplomy i nagrody. Jednak najlepszą nagrodą była dla nich satysfakcja ze wspaniałego występu, bo tylko oni wiedzą, ile wysiłku włożyli w ten konkurs. Gratulujemy kochani!
 
Oto wyniki:
I miejsce
Hanna Bielawiec - klasa Ib
Paulina Żynda - klasa IIIa
 
II miejsce 
Karolina Kopeć - klasa Ib
Karolina Chlebowicz - klasa Ib
Julianna Przybyłowska - klasa Ia
 
III miejsce
Szymon Mikołajewski - klasa Ib
Kuba Bogdan - klasa Ia
 
Pozostali uczestnicy zostali wyróżnienia.

Sukcesy SP42 w e-edukacji

24 maja nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 42 w Białymstoku wzięli udział w VIII Konferencji „Podlaska Platforma Edukacyjna i współczesne trendy w e-edukacji” nie tylko jako uczestnicy, ale też autorzy warsztatów adresowanych do nauczycieli województwa podlaskiego. Dodatkowo dwie nauczycielki SP42 – p. Barbara Kołcz i p. Katarzyna Polak – zostały wyróżnione w środowisku edukacyjnym za wykorzystanie nowoczesnych technologii i dzielenie się wiedzą, zaś p. Katarzyna Polak zdobyła III miejsce w konkursie Podlaskiej Platformy Edukacyjnej „Materiały edukacyjne w pracy nowatorskiego nauczyciela”. W drugiej części konferencji, w sesji warsztatowej nasi nauczyciele prowadzili szkolenia z zakresu stosowania nowoczesnych technologii. 

Panie Barbara Kołcz i Joanna Omieliańczyk  poprowadziły warsztaty „Kosmiczna przygoda z kodowaniem online i offline. Świat puzzli Scottie Go wstępem do programowania na różnych przedmiotach”, zaś pani Katarzyna Polak dzieliła się doświadczeniem w trakcie warsztatów „TIKowanie na Humanie. Wirtualna podróż humanisty, czyli łączenie narzędzi online i offline na przedmiotach humanistycznych”. 


Świat poezją Wiesława Kazaneckiego malowany

Serdecznie gratulujemy naszym przesympatycznym uczennicom sukcesów w miejskim konkursie plastycznym „Świat poezją Wiesława Kazaneckiego malowany”.
Marcela Bałakier z klasy III „b” PG oraz Karolina Kopeć z klasy I „b” SP zdobyły III miejsca.

        Marcela Balakier

Karolina Kopec

         Marcela Bałakier                 Karolina Kopeć
Marcela Baakier 3b PG Karolina Kope 1b

       

Konkursie Matematycznym KANGUR 2018

konkurs

Sukcesy uczniów
Miło na poinformować, że 6 uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur:

Wiktor Kuczko   kl. III a
Ewelina Rogowska  kl. IV a
Wiktor Mantiuk  kl. IV a
Weronika Mikłaszewicz  kl. IV a
 Wiktoria Czarniecka kl. V a
Marek Rosiński  kl. V a

                                                 Serdecznie gratulujemy!

Archiwum aktualności