Home Page Slider

 • szkola2
 • szkola1
 • dzieci1
 • dzieci1a
 • dzieci1b
 • dzieci1c
 • dzieci1d
 • dzieci1e
 • klasa 1g
 • dzieci1f
 • sp42zaprasza

Igrzyska dzieci miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych

 

bieg

Dnia 09.10.2019 r., reprezentacja naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w lesie na Pietraszach, na dystansie 10 x 800 m. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze poprawiając wynik z roku ubiegłego. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Igrzyska dzieci miasta Białegostoku w piłce nożnej chłopców

 

sportowcy

Reprezentacja naszej szkoły, bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację o Mistrzostwo Miasta Białegostoku Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej.

W pierwszej rundzie tych rozgrywek drużyna chłopców uzyskała następujące rezultaty:
SP 42 - ZSP 3 ( 6:0), 
SP 42 - SSP 1 ( 3:0),
SP 42 - SP 26 (2:1).

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej fazie rozgrywek.

Sukcesy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego „Olimpus”

 

pusta klasa

Co roku w naszej szkole bierzemy udział w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego „Olimpus”.   W tym roku szkolnym w olimpiadzie wzięło udział  34 uczniów, a szkolnym laureatem konkursu została Karolina Cywińska z klasy IIB, zajmując 15 miejsce na 1500 uczniów startujących. W pierwszej dwudziestce znaleźli się również  Hubert Terpiłowski- kl.IIB  zajmując 19 miejsce i Paweł Kułakowski-kl. IIIB zajmując 17 miejsce na 1700 miejsc. 
Gratulujemy również uczniom z klas IV. Na 3949 uczniów biorących udział w olimpiadzie  w pierwszej trzydziestce znalazły się Natalia Bogdan-Waligóra i  Ewelina Rogowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasze recytatorskie talenty

 
17 maja zorganizowaliśmy konkurs recytatorski "Mój ulubiony wiersz Jana Brzechwy". Zgłosiło się 15 uczestników z klas I-III SP. Wszyscy uczniowie wspaniale przygotowali się do recytacji, niektórzy z nich pochwali się wręcz grą aktorską. Były przepiękne przebrania, cudowna recytacja wierszy i gromkie brawa dla każdego z uczestników. Rosną nam cudowne talenty. Wszyscy uczniowie dostali dyplomy i nagrody. Jednak najlepszą nagrodą była dla nich satysfakcja ze wspaniałego występu, bo tylko oni wiedzą, ile wysiłku włożyli w ten konkurs. Gratulujemy kochani!
 
Oto wyniki:
I miejsce
Hanna Bielawiec - klasa Ib
Paulina Żynda - klasa IIIa
 
II miejsce 
Karolina Kopeć - klasa Ib
Karolina Chlebowicz - klasa Ib
Julianna Przybyłowska - klasa Ia
 
III miejsce
Szymon Mikołajewski - klasa Ib
Kuba Bogdan - klasa Ia
 
Pozostali uczestnicy zostali wyróżnienia.

Sukcesy SP42 w e-edukacji

24 maja nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 42 w Białymstoku wzięli udział w VIII Konferencji „Podlaska Platforma Edukacyjna i współczesne trendy w e-edukacji” nie tylko jako uczestnicy, ale też autorzy warsztatów adresowanych do nauczycieli województwa podlaskiego. Dodatkowo dwie nauczycielki SP42 – p. Barbara Kołcz i p. Katarzyna Polak – zostały wyróżnione w środowisku edukacyjnym za wykorzystanie nowoczesnych technologii i dzielenie się wiedzą, zaś p. Katarzyna Polak zdobyła III miejsce w konkursie Podlaskiej Platformy Edukacyjnej „Materiały edukacyjne w pracy nowatorskiego nauczyciela”. W drugiej części konferencji, w sesji warsztatowej nasi nauczyciele prowadzili szkolenia z zakresu stosowania nowoczesnych technologii. 

Panie Barbara Kołcz i Joanna Omieliańczyk  poprowadziły warsztaty „Kosmiczna przygoda z kodowaniem online i offline. Świat puzzli Scottie Go wstępem do programowania na różnych przedmiotach”, zaś pani Katarzyna Polak dzieliła się doświadczeniem w trakcie warsztatów „TIKowanie na Humanie. Wirtualna podróż humanisty, czyli łączenie narzędzi online i offline na przedmiotach humanistycznych”. 

Archiwum aktualności