• zsz3
  • zsz6
  • zsz4

Ozdoby Wielkanocne

Rodzice uczniów SP 42 to ludzie wszechstronnie uzdolnieni, którzy  dzielą się zainteresowaniami, pokazują jak można zrobić coś z niczego, uczą się od siebie nawzajem i wspólnie ze swoimi pociechami spędzają w szkole popołudnia, aby dzieci mogły zrobić piękne ozdoby świąteczne. Trzecie spotkanie w ramach warsztatów „Rodzice ze szkołą” znowu okazało się owocne. Dziękujemy za tak liczne przybycie, a piękne pisanki niech ozdobią świąteczne stoły.

„Kreatywność online i offline 1”

Festiwal kreatywności i nowoczesnych technologii

Za nami konferencja dla nauczycieli „Kreatywność online i offline 1” zorganizowana w ramach w ramach Międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu. Można było usłyszeć ciekawe wystąpienia praktyków, m.in. dotyczące roli kreatywności w pracy nauczycieli (p. Dyrektr Barbara Stankiewicz), narzędzi cyfrowych przydatnych w pracy nauczyciele (p. dr Aneta Polewko-Klim) czy łączenia online i offline w projektach eTwinningowych (p. Katarzyna Polak); zwiedzić stoiska w dziale ‘kreatywność offline’, wygrać atrakcyjne nagrody książkowe w konkursach i obejrzeć dwie lekcje otwarte prowadzone przez naszych nauczycieli: z języka polskiego (wirtualny Escape room) oraz z matematyki (elementy kodowania i programowania).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i aktywny udział w tym wydarzeniu. Szczególnie ciepło dziękujemy rodzicom i dziadkom naszych uczniów, którzy wspaniale zaangażowali się w organizację konferencji, dostarczając niezwykłych przykładów ich kreatywności i pokazując niezwykłe prace. Na wysokości zadania stanęli też nasi utalentowani uczniowie i twórczy nauczyciele, którzy zapełnili stoiska nie tylko ciekawymi pomocami dydaktycznymi, grami, kartami, pracami, ale też wspaniałym rękodziełem. Na jeden dzień szkoła zmieniła się w festiwal kreatywności i wymiany twórczych doświadczeń. Dziękujemy też wspaniałym prelegentom za podzielenie się wiedzą i praktyką oraz uczniom za obsługę, zaangażowanie i oczywiście pyszne ciasta.

Jesteśmy wdzięczni za tak liczne uczestnictwo, zainteresowanie, pozytywny odzew i wszystkie ciepłe słowa, które bardzo nas motywują do ciągłych twórczych poszukiwań. Cieszymy się, że docenili Państwo pracę włożoną w przygotowanie konferencji i zaangażowanie całej społeczności szkolnej.

Materiały z konferencji

1. Znaczenie kreatywności w pracy nauczyciela z punktu widzenia dyrektora szkoły
  2. Konspekt lekcji matematyki w klasie IV
  3. Wirtualny Escape room - język polski klasa III gimnazjum
  4. Baza materiałów online do wykorzystania na lekcjach
  5. Kreatywny uczeń - wykorzystanie narzędzi sieciowych w projektach uczniowskich
  6. „Kreatywność jest wszędzie i łączy pokolenia” – online kontra offline -  wystawy prac uczniów, nauczycieli, rodziców i dziadków uczniów.

I’m Polish. I’m Proud

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie postawnowili zrealizować projekt o naszej ojczyźnie, ale w języku angielskim.

Klasy IV i V wzięły udział w projekcie e-Twinning o nazwie I’m Polish. I’m Proud oraz w wydarzeniu Happy Birthday Poland!. Dzięki akcji uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności językowe. Wiedzą, jak nazwać zabytki w Polsce. Znają angielskie nazwy tradycyjnych polskich potraw. Bez wątpienia zwiększyli swoją wiedzę na temat Polski i rozszerzyli znajomość słownictwa.

Uczniowie z zapałem przygotowali plakaty, wystąpienia i prezentacje o Polsce. Pracowali w parach, grupach i indywidualnie zawsze słuchając i pomagając sobie wzajemnie.

Alphabet of Independence – Alfabet Niepodległości

Klasy III gimnazjum wzięły udział w międzyprzedmiotowej akcji pt. „Alphabet of Independence – Alfabet Niepodległości”. Uczniowie stworzyli listę słów w języku angielskim i polskim, które kojarzą im się z Polską. W ten sposób włączyliśmy się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Stypendia szkolne

styp Formularz wniosku na stypendium szkolne oraz szczegółowe informacje znajdują się na: www.bialystok.pl Formularze wniosków można składać do 15 września 2017 roku u pedagoga szkolnego (s. 103 I piętro). Wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne, nie może być większa niż 514 zł.