• pilkarki

Wspieramy rodzinę

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 2
Białystok, ul. Mazowiecka 35  tel. 85 742 34 34

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Emocjonalnymi
Białystok, ul. Mickiewicza 31/2 tel. 85 73286 66

Światowy Dzień Rzucania Palenia

1

Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do prowadzonego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną programu "Znajdź własciwe rozwiązanie" mającego na celu zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej. Jesteśmy przekonani, że dzięki jego realizacji na terenie naszej placówki uczniowie zwiększą swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu tytoniowego, wykształcą umiejętność dbania o zdrowie swoje i swoich bliskich oraz nauczą się asertywnych sposobów na unikanie czynnego i biernego palenia tytoniu.

"Agresja - jak reagować?" poradnik dla rodzica

Drogi Rodzicu!
Rozmiary agresji w Polsce wzrastają z roku na rok. Codziennie media donoszą o kolejnych jej przejawach. O narastaniu agresji świadczą też opracowania zawarte w publikacjach pedagogicznych, prasie codziennej oraz odczucia społeczne. Z agresją mamy do czynienia wszędzie: w potocznej rozmowie, często w domach rodzinnych, na podwórkach, ulicach i stadionach, w tekstach młodzieżowych piosenek. Zjawisko narastania agresji, występowania różnych jej form i odmian, obserwuje się też w szkołach.. Wzorce agresywnych zachowań szeroko emituje telewizja.