• niep

mgr Ewa Dmitruk
mgr Małgorzata Znorko
zapraszają

Gierka za cukierka - kontynuacja akcji

Wychodząc naprzeciw ambicjom i zapotrzebowaniu młodych czytelników w bibliotece, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, zorganizowano konkurs wiedzy z lektury. Tym razem uczniowie klasy 2 b zmierzyli się z treścią książki „Zaczarowana zagroda”. Jak zwykle milusińscy egzamin zdali doskonale!!!

Zaczarowana zagroda

17 grudnia klasa IIa wzięła udział w „Gierce za cukierka”. Jest to cykliczna zabawa organizowana przez bibliotekę szkolną sprawdzająca znajomość lektur. Tym razem uczniowie zmierzyli się  z  „Zaczarowaną zagrodą” Aliny i Czesława Centkiewiczów.

Symbole Narodowe

Z okazji 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę biblioteka szkolna przygotowała wystawkę na temat Polskich Symboli Narodowych. Dodatkowo uczniowie mogą rozwiązać konkurs pod hasłem „Co wiesz na temat Polskich Symboli Narodowych?”.

Sentymentalna podróż do międzywojennej Polski

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy aktywnym udziałem w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W roli lektorów wystąpili pani Wicedyrektor Halina Arciszewska oraz nauczyciele bibliotekarze.
       Chociaż lektura to dosyć odległa czasowo, uczniowie SP42 ze skupieniem i zainteresowaniem wysłuchali najsłynniejszego fragmentu tegoż dzieła, czyli opowieści Seweryna Baryki o szklanych domach.
     Ta ogólnopolska akcja, zorganizowana przez bibliotekę we współpracy z Samorządem Uczniowskim i nauczycielami języka polskiego, po raz kolejny zainaugurowała czytelnicze działania w nowym roku szkolnym w naszej szkole.

20180910 10540220180910 12524620180910 110323