Home Page Slider

 • niepodleg1
 • dyktando
 •  
  niepodleg 
 • sport bieg
 • pilkarki
 • klasa1aa
 • klasa1a
 • 4
 • sp42zaprasza

Godziny pracy biblioteki

 

mgr Ewa Dmitruk
mgr Małgorzata Znorko
zapraszają

Poniedziałek
8:00 - 15:30
Wtorek
8:00 - 15:00
Środa
8:00 - 16:15
Czwartek
8:00 - 16:15
Piątek
8:00 - 15:00
   

Gierka za cukierka - kontynuacja akcji


Wychodząc naprzeciw ambicjom i zapotrzebowaniu młodych czytelników w bibliotece, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, zorganizowano konkurs wiedzy z lektury. Tym razem uczniowie klasy 2 b zmierzyli się z treścią książki „Zaczarowana zagroda”. Jak zwykle milusińscy egzamin zdali doskonale!!!

Sentymentalna podróż do międzywojennej Polski

      Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy aktywnym udziałem w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W roli lektorów wystąpili pani Wicedyrektor Halina Arciszewska oraz nauczyciele bibliotekarze.
       Chociaż lektura to dosyć odległa czasowo, uczniowie SP42 ze skupieniem i zainteresowaniem wysłuchali najsłynniejszego fragmentu tegoż dzieła, czyli opowieści Seweryna Baryki o szklanych domach. 
     Ta ogólnopolska akcja, zorganizowana przez bibliotekę we współpracy z Samorządem Uczniowskim i nauczycielami języka polskiego, po raz kolejny zainaugurowała czytelnicze działania w nowym roku szkolnym w naszej szkole.

20180910 10540220180910 12524620180910 110323

Gierka za cukierka

Pierwszakom bardzo spodobała się zabawa „Gierka za cukierka”. Nie mogąc doczekać się kolejnej edycji ciągle nas pytały, kiedy będzie kolejne spotkanie z lekturą. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom postanowiłyśmy przygotować grę na temat kolejnej książki. Tym razem uczniowie zmierzyli się z przygodami głównego bohatera opowieści Siergieja Michałkowa „Nie płacz koziołku”. Wszystkie dzieci, po raz kolejny, śpiewająco zdały ten egzamin!

Dzień Głośnego Czytania 2018


Dzień Głośnego Czytania

28 września 2018 r. najmłodsi uczniowie uczestniczyli w  Dniu Głośnego Czytania.
Z tej okazji w klasach pierwszych dzieci miały okazję wysłuchać terapeutycznego opowiadania „Złość” Renaty Piątkowskiej. Było ono wstępem do rozmowy na temat emocji  oraz bezpiecznych metod pozbywania się złości. Na koniec każdy uczeń narysował emocję, którą aktualnie przeżywał.
Natomiast klasy drugie wysłuchały historii ich rówieśników Kajtka i Toni z książki „Słoik z pytaniami” Stefana Brzozowskiego. Dzięki temu mogliśmy porozmawiać o tolerancji dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo w świetlicy szkolnej nasi milusińscy wysłuchali opowiadań zawartych w „Świerszczyku”. Potem rozwiązywali zagadki i rebusy.Podsumowanie lektury

Nietypową  formą podsumowania omawiania lektury pt.„Tomek w krainie kangurów” był udział klasy Va w konkursie czytelniczym. Uczniowie rozwiązując zadania, wykazali się znajomością treści i problematyki utworu. Odbiegały one formą od klasycznego testu, gdyż dzieci musiały zmierzyć się z krzyżówką, quizem i rebusami. Tego rodzaju sposób sprawdzenia wiedzy bardzo przypadł im do gustu i sprawił ogromną satysfakcję!

Archiwum aktualności