Home Page Slider

  • talent
  • 3a
  • 5b
  • klasa5c1
  •  
    klasa6a 
  • slajdseand
  • 4
  • sp42zaprasza

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Dzieci i Młodzieży poświęconego postaci Błogosławionego ks. Michała Sopoćki „Zwyczajny-Niezwyczajny”

Wojewódzki Konkurs Twórczości Dzieci i Młodzieży poświęcony postaci Błogosławionego ks. Michała Sopoćki- „Zwyczajny-Niezwyczajny”- został objęty honorowym patronatem Jego Ekscelencji księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego i Tadeusza Truskolaskiego - Prezydenta Miasta Białegostoku.
Konkurs skierowany został do dzieci  w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do rodzin. Objął swoim zasięgiem województwo podlaskie. Przeprowadzony został w dwóch formach; literackiej i plastycznej. Realizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum nr 16 im.Błogosławionego ks.Michała Sopoćki w Białymstoku.
Celem konkursu była przede wszystkim prezentacja i popularyzacja osoby Błogosławionego księdza Michała a także pielęgnowanie kultury Białegostoku. Organizatorzy pragnęli również zachęcić uczestników konkursu do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki i literatury, a co za tym idzie do zaprezentowania zdolności artystycznych dzieci i młodzieży.  
Prace literackie przybliżały postać błogosławionego, prezentowały historię jego życia i misję , której się podjął. Zwracały uwagę na naukę ks.Michała oraz jego relacje ze zwykłymi ludźmi.

Komisje konkursowe składały się ze specjalistów z dziedziny literatury i sztuk plastycznych. W skład komisji formy plastycznej  weszli:

  1. ks. Jan Nieciecki – dr historii sztuki,
  2. Bogdan Marszeniuk – plastyk reprezentujący Młodzieżowy  Dom Kultury w Białymstoku
  3. Jolanta Kalinowska –Przedszkola Samorządowego nr 4  w Białymstoku
  4. ElżKadłubowska – reprezentująca Publiczne Gimnazjum nr 16  im bł. ks. M. Sopoćki w Białymstoku

Komisję literacką reprezentowali:

1.Ks. dr Bogdan Skłodowski- Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej

2. Dorota Jurguć- reprezentująca  Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku

3. Katarzyna Lankau- reprezentująca  Zespół Szkół Katolickich w Białymstoku

4.Dorota Rutkowska – reprezentująca  Publiczne Gimnazjum nr 16 im bl ks. M. Sopoćki  w Białymstoku.

Komisje oceniały prace w kilku kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkól podstawowych, uczniowie szkól gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz w kategorii rodzinnej.  

Na konkurs wpłynęły prace z przedszkoli i szkól Białegostoku jak również  z  Trzcianne,   Kalinówki Kościelnej, Bielska Podlaskiego, Turośni Kościelnej, Lachowa,  Knyszyna, z Kobylina Borzym,  Łap, Kolna, Wasilkowa, Księżyna.

w sumie  wpłynęło

244 prac , w tym 226 prac plastycznych-  w I kategorii - 52 prace, w II kategorii – 121 prac, w III kategorii- 43 prace, w IV kategorii- 6 prac, w kategorii rodzinnej 4 prace).

Komisja  formy plastycznej przyznała w każdej kategorii wiekowej   5 równorzędnych nagród i  5 wyróżnień. 

I kategoria -  dzieci w wieku przedszkolnym

5 nagród równorzędnych

1. Oliwia Prokop – lat 6

2. Szymon Kundzicz – lat 5

3. Eliza Leoniuk –  lat 6

4. Zoja Miller –  lat 5

5. Zofia Kucharewicz – lat 6

5 wyróżnień

1. Milena Węgrzyniak – lat 6

2. Małgorzata Laskowska – lat 5

3. Hanna Kowalewska – lat 4

4. Aleksandra Kalinowska – lat 6

5. Maja Sacharczuk – lat 6

II kategoria – uczniowie szkoły podstawowej

5 nagród równorzędnych

1. Oliwia Roszkowska – lat 7

2. Kacper Sokołowski – lat 8

3. Aleksandra Peczyk – lat 12

4. Julia Suchowolec – lat 12

5. Klaudia Włodkowska – lat 10

5 wyróżnień

1. Magda Czyszpak –lat 12

2. Paulina Kowalska – lat 12

3. Michał Bronakowski – lat 7

4. Gabrysia Zimnoch – lat 9

5. Kamil Chaniewski – lat 11

III kategoria – uczniowie gimnazjum

7 nagród równorzędnych*

1. Kornelia Konopka – lat 15

2. Paweł Marchel – lat 15

3. Agnieszka Sadowska – lat 15

4. Patrycja Wardach – lat 15

5. Łukasz Kotyński – lat 15

6. Kinga Lewonowska – lat 15

7. Paulina Czempińska – lat 15

6 wyróżnień*

1. Adam Tabulski – lat 15

2. Maciej Kotyński – lat 15

3. Julia Bohdanowicz – lat 14

4. Gabriela Michalczuk – lat 15

5. Julia Glinojecka –  lat 15

6. Sebastian Milewski –lat  14

*ze względu na dużą ilość bardzo dobrych prac w tej kategorii, komisja postanowiła przyznać dodatkowo 2 nagrody i 1 wyróżnienie

IV kategoria – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

2 nagrody

1. Jakub Dębkowski – lat 17

2. Magdalena Łukaszuk – lat 17

1 wyróżnienie

1. Patrycja Łapińska – lat 18

V kategoria – rodzinna

2 nagrody

  1. Daria Ostapowicz – lat 4 z rodziną

2. Weronika Skalska – lat 4 z rodziną

1 wyróżnienie

1. Amelia Tarnowska – lat 7 z rodziną

W formie literackiej   nagrodzono 7 uczniów i przyznano 4 wyróżnienia

I kategoria-  uczniowie szkół podstawowych:

Nagrody:

  • Maria Król- Szkoła Podstawowa Nr 26 im.Stanisława Staszica  w Białymstoku
  • Karolina Górecka-Rynkar- Szkoła Podstawowa Nr 26 im.Stanisława Staszica w Białymstoku
  • Róża Jędrzejczak- Szkoła Podstawowa Nr 26 im.Stanisława Staszica  w Białymstoku
  • Mateusz Łuksza- Szkoła Podstawowa Nr 20 w Białymstoku

Wyróżnienia:

  • Emilia Zaleska- Szkoła Podstawowa im.Ks. Piotra Skargi w Zespole Szkół w Kobylinie- Borzymach
  • Maja Gryko- Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera  w Białymstoku

II kategoria-uczniowie szkół gimnazjalnych:

Nagrody:

  • Olimpia Oliwia Dryl- Gimnazjum im. Michała Sopoćki w Turośni Kościelnej
  • Ilona Kamińska- Gimnazjum im. Michała Sopoćki w Turośni Kościelnej
  • Paulina Połubińska- Publiczne Gimnazjum Nr 16 im.Bł.Ks.M.Sopoćki w Białymstoku

Wyróżnienia:

  • Wiktoria Ołdziej- Gimnazjum im. Michała Sopoćki w Turośni Kościelnej
  • Natalia Kurzyna- Gimnazjum w Zespole Szkół w Kobylinie- Borzymach

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: 

Wyróżnienie:

  • Kamil Piłaszewicz- V Liceum Ogółnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

1.        Bogdan Marszeniuk – plastyk reprezentujący Młodzieżowy  Dom Kultury w Białymstoku

Archiwum aktualności