• koniecroku1
  • koniecroku2
  • dzsportu1
    dzsportu

Nasza szkoła zawsze aktywnie uczestniczy w akcjach upamiętniających ważne wydarzenia Polski. W tym roku obchodzimy wyjątkową, bo 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Z tej właśnie okazji 24 kwietnia 2018 w SP 42 odbyło się Dyktando Niepodległościowe, w którym wzięli udział chętni uczniowie szkoły podstawowej oraz ich rodzice.

Klasę VIa reprezentowały 4 osoby, Va - 8, IVa 8, natomiast dobrego imienia klasy IVb broniły dwie osoby. W przyszłym roku liczymy na większe wsparcie i jeszcze większe zainteresowanie wśród uczniów i rodziców.

Jeśli chodzi o wyniki to:

Mamy zaszczyt ogłosić, iż duch ortografii w narodzie nie ginie i pierwszym miejscem cieszą się ... wszyscy odważni uczestnicy Dyktanda Niepodległościowego.Gratulujemy!