Home Page Slider

  • niep
  • niep1
  • niep2
  • slajder den
  • slajder den1
  •  
    rozpocz4 
  • 4
  • sp42zaprasza


Serdecznie zapraszamy 

na zebrania rodziców, które odbędą się dnia 19.11.2019r. (wtorek)

Przebieg zebrań:

Klasy 1 – 3,  godz.  17.00

1. Spotkanie z psycholog Joanną Nitkiewicz – Powichrowską – nt. „Jak radzić sobie z uczuciami dziecka?- Czy na wszystkie uczucia rodzic może sobie pozwolić?”, około pół godziny, sala korekcyjna.
2. Spotkanie z wychowawcami w klasach według przydziału sal.

Klasy 4 – 8,  godz.   18.00

1. Spotkanie z dyr. Młodzieżowego Ośrodka ETAP Elżbietą Powichrowską - nt. „Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym podejmowanym przez młodzież?”, około pół godziny, sala korekcyjna.
2. Spotkania z wychowawcami w klasach według przydziału sal.


Szkoła do hymnu!

         11.11 o11:11 mury naszej szkoły wypełniły dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Głosy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły złączyły się w jeden ton i rozbrzmiały dźwięcznie intonując "Jeszcze Polska nie zginęła...". Podniosła atmosfera chwili udzieliła się wszystkim zebranym. Odświętne galowe stroje, biało-czerwone fagi państwowe, kotyliony, w których wykonanie dzieci włożyły serce i zaangażowanie - razem tworzyło to widok niezwykły i wzruszający. W tej uroczystej chwili czuliśmy się jednością - Polkami i Polakami, dumnymi ze swojej Ojczyzny.

Webp.net gifmaker 2


Zdrowe śniadanka 

W klasie VIB raz w miesiącu na godzinie wychowawczej odbywają się "zdrowe śniadanka". Jest to taki klasowy piknik, na którym odsuwamy wszystkie ławki na bok i rozkładamy koce do siedzenia. Przynosimy zdrowe i pożywne przekąski. Bardzo lubimy te lekcje, ponieważ możemy zjeść dobre i zdrowe jedzenie oraz powspominać miłe i śmieszne chwile. Niestety, nie wiadomo dlaczego, "zdrowe śniadanko" tak szybko mija. Na koniec wymieniamy się przepisami,sprzątamy klasę i wychodzimy na przerwę.
Tą akcją rozpoczęliśmy projekt "Moje zdrowe śniadanie", do którego zapraszamy całą szkołę!
Darek, kl. VIB


Obchody Dnia Niepodległości w SP 42

Ubrani na galowo uczniowie i nauczyciele, hymn państwowy, recytacje wierszy oraz śpiewy pieśni patriotycznych. Tak w Szkole Podstawowej Nr 42 im. Bł. ks. Michała Sopoćki świętowano 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość obchodzono w piątek (8 listopada). Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy VIIa, VIIIa oraz IIIb, wraz ze szkolnym chórem, przygotowali programy artystyczne. W wstąpieniach nie zabrakło odniesienia do zaborów,  123-letniej niewoli, osoby Marszałka Józefa Piłsudskiego czy Legionów. Podkreślono, iż tylko dzięki ogromnemu patriotyzmowi, duchowi polskości, walce i poświęceniu tysięcy rodaków my możemy dzisiaj cieszyć się wolnością. Naszą rolą jest natomiast pielęgnować ten cenny skarb i już nigdy, nikomu nie pozwolić go sobie odebrać.

święto


„Pozytywna Uwaga”

Szanowni Rodzice,
pragniemy poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społecznej „Pozytywna Uwaga”. 
Polega ona - jak sama jej nazwa wskazuje - na wpisywaniu uczniom pozytywnych uwag w dziennikach przez nauczycieli. Jest ona odpowiedzią na to, że dzieci często nie potrafią  wymienić swoich zalet i mocnych stron. Naszym staraniem będzie częstsze chwalenie uczniów, by wzmocnić ich samoocenę i zauważyć pozytywne działania.
Chcemy również otworzyć rodziców na pozytywną komunikację z nauczycielami.
Więcej informacji o Pozytywnej Uwadze na  stronie https://pozytywnauwaga.pl/

akcja


„Wspomnienia z wakacji”

- podsumowanie szkolnego konkursu fotograficznego 

 Konkurs skierowany był do dwóch grup wiekowych uczniów klas 1-3 i 4-8. Można było zaprezentować fotografie w formacie 10 na 15 cm, wykonane samodzielnie w trzech kategoriach: przyroda, zwierzęta i ludzie. Nagrodzone zostały następujące zdjęcia:
Natalii Opolskiej z kl. IIc  kat. ludzie, Pawła Gawinowicza z kl IIa kategoria pejzaż "Wakacje u babci", Szymona Olekszy z kl. IIIa w kategorii przyroda "Śniadanie w Goniądzu" oraz Oliwii Turczewskiej z kl. Ic "Pszczoły na obiedzie u dziadka".
W drugiej grupie wiekowej nagrody otrzymali: Julia Żukowska z klasy Vb za zdjęcie "Kwiat w Bułgarii", Karolina Gawinowicz kl. VIa "Ukochany Bałtyk", Dawid Kruszewski z kl. VIb "Gra w czerwone".
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne niespodzianki. Wakacyjne wspomnienia możemy podziwiać na wystawie na szkolnym holu.

 

Muzeum Historyczne

Dnia 25.10.2019r. klasa 1c rozpoczęła udział w cyklu zajęć edukacyjnych w Muzeum Historycznym w Białymstoku.  Podczas zajęć „Moja pierwsza wizyta w muzeum” dzieci dowiedziały się jaką rolę spełnia muzeum i kto w nim pracuje. Mieli okazję bawić się w muzealników i poznać eksponaty muzealne. Oglądali wystawy stałe i czasowe.


Z wizytą w teatrze

Uczniowie klas pierwszych odbyli wycieczkę do Białostockiego Teatru Lalek, gdzie obejrzeli pouczający spektakl "O rybaku i rybce". Była to doskonała okazja do uporządkowania ich wiedzy na temat właściwego i niewłaściwego zachowania wobec innych. Korzystając z pięknej pogody, dzieci wraz z nauczycielkami i opiekunami wybrały się również na jesienny spacer w pobliskim parku.


Spotkanie z pięściarzem

18 października uczniowie klas 1a i 2c mieli niesamowitą okazję do stanięcia oko w oko z Mistrzem Europy w wadze średniem Panem Kamilem Szeremetą. Wszyscy wysłuchali o początkach, jakie stawiał w sporcie Pan Kamil, zostali zachęceni do aktywnego trybu życia i oczywiście poznali tajniki pracy boksera. Odważni mieli też szansę założyć rękawice bokserskie i zmierzyć się z samym Mistrzem. Na koniec nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i autografów.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i życzymy samych sukcesów w kolejnych podejmowanych wyzwaniach sportowych!


Ślubujemy!

W miniony czwartek wszyscy uczniowie klas pierwszych mieli swoje pierwsze wielkie święto. Tego dnia zostali oficjalnie włączenia do braci uczniowskiej. Mieli okazję wykazać się wiedzą na temat symboli narodowych, przedstawić swoje talenty recytując wiersze i śpiewając piosenki, a także - co najważniejsze - ślubowali być dobrymi uczniami.

 

W piwnicach Pałacu Branickich

18 października klasa I B odwiedziła Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zwiedzić zabytkowe piwnice Pałacu Branickich oraz poznać elementy historii naszego regionu. 

 

zbiórka

 Akcja edukacyjna
"Bez stresu dla środowiska"

Zapraszamy do udziału w akcji „Bez stresu dla środowiska”, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży oraz zbiórka zużytych baterii. Wspólnie dbajmy o nasze otoczenie.

 

 


„Halo, czy mnie widzisz?”

„Halo, czy mnie widzisz?” to akcja Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, której celem jest  poprawa bezpieczeństwa na drogach. Jest skierowana głównie do dzieci w wieku od 10 do 14 lat, które już same chodzą np. do szkoły.
Nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z pracownikiem WORD’u i dowiedzieć się, co oznacza „szara strefa na drodze”. 
Dziękujemy rodzicom za włączenie się w organizację tego spotkania w naszej szkole.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który pokazuje, jaką widoczność ma kierowca ciężarówki.

Archiwum aktualności