Home Page Slider

  •  
    wiosna6 
  • wiosna0
  • wiosna1a
  • wiosna4
  • wiosna5
  • sport bieg
  • 4
  • sp42zaprasza

 

Szanowni Państwo!

Informujemy, że termin wyjazdu na Zieloną Szkołę nie ulega zmianie. 
Prosimy rodziców o wpłatę ostatniej raty (300 zł) na konto Rady Rodziców do końca kwietnia.
 

Prosimy również o wydrukowanie załączonych dokumentów*, podpisanie ich (podpisy rodziców i ucznia) oraz dostarczenie do szkoły (do 8 maja).

 

Zgody i oświadczenia rodziców
Co zabrać na Zieloną Szkołę

*druki dostępne również w szkole


Szanowni Państwo

Informujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 
 29, 30 kwietnia i 2 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Nauczyciele SP 42 kontynuują akcję strajkową do odwołania. 
Rodzice, którzy w czasie strajku nie mogą dzieciom zapewnić opieki we własnym zakresie, proszeni są o kontakt ze szkołą. 
 

znak


Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wiarą, spokojem
i radością, da zdrowie i siłę do pokonywania trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Radosnych świąt Wielkanocnych życzy
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 42 im. Bł. M. Sopoćki
w Białymstoku wraz z całą społecznością szkolną.

 


Uwaga - zmiana terminu zebrań!

Zebrania planowane na 24 kwietnia 2019 r. nie odbędą się. Zapraszamy na spotkania z wychowawcami 8 maja 2019 r., a po zebraniach na konsultacje z nauczycielami.

Przebieg zebrań:
klasy I - II i gimnazjum - godz. 1700
klasy IV - VII - godz. 1740 

 

konkurs

KONKURS PROMUJĄCY DZIEŃ ZIEMI 2019

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji ogłaszamy konkurs plastyczny promujący Dzień Ziemi. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VII-SP42

Zadania konkursowe:

I Stwórz hasło dotyczące ochrony Ziemi
praca zespołowa klasowa (każda klasa wykonuje hasło, technika wykonania pracy dowolna)

Kryteria: format A-1, estetyka, pomysłowość liternictwa

II „Zwierzęta zagrożone występujące w Polsce” (praca  idywidualna)
 * uczniowie kl. I – III , format A-4; technika wykonania pracy: malarska, kolaż
 * uczniowie kl. IV – VII , format A-3; technika wykonania pracy: malarska, kolaż

III „Zwierzęta zagrożone w środowisku naturalnym” (praca zespołowa-rodzinna)
 Makieta – format A-2, technika wykonania pracy dowolna.

Na prace czekamy do końca maja 2019r.
H. Arciszewska, A. Danilczuk, I. Danilewska


Dyktando z języka angielskiego
W marcu odbyły się szkolne eliminacje do IV Dyktanda z Języka Angielskiego. Uczniami, którzy najlepiej poradzili sobie z angielską ortografią byli: Agnieszka Sural z kl. IIIa, Hubert Terpiłowski z kl. IIIb, Maurycy Bałakier VII a oraz Krystian Jaworowski VII a.
I właśnie te osoby reprezentowały naszą szkołę 22 marca podczas etapu rejonowego IV Dyktanda z Języka Angielskiego. Wyniki już 10 kwietnia! Trzymamy kciuki!


Czarna owieczka

Dnia 26 marca odbyła się kolejna edycja zabawy czytelniczej  „Gierka za cukierka”. Klasa  II a po raz kolejny miała okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat lektury szkolnej. Tym razem była to „Czarna owieczka” Jana Grabowskiego. Jak zwykle był to powód do dobrej zabawy i zachęta do dalszego czytania.


Konkurs recytatorsko-fotograficznym
„Uśpione talenty budzą się wiosną”

Serdecznie gratulujemy uczniom klasy III a Bartoszowi Kozłowskiemu i Fabianowi Tarasiukowi zdobycia wyróżnień w Konkursie recytatorsko-fotograficznym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych  województwa podlaskiego „Uśpione talenty budzą się wiosną”Życzymy dalszych sukcesów!

 

 

konkurs

Tylko anioły do mnie wysyłaj

Cieszymy się bardzo, że w 8 edycji Wojewódzkiego konkursu plastycznego „Tylko anioły do mnie wysyłaj…” aż 10 osób z naszej szkoły zostało nagrodzonych i wyróżnionych.

 

 I miejsce:
Maja Redlińska, 4a

II miejsce:
Natalia Kamińska, 4c

III miejsce:
Maja Piechocińska, 2a
Milena Jankowska, 2a
Aleksandra Miniewska, 6a
Wyróżnienia:

Milena Tarasiuk, 4c
Małgorzata Gibińska, 4c
Martyna Jasłowska, 4b
Monika Lewkowska, 4c
Urszula Półkośnik, 7a

 


"Kreatywność online i offline 2"

Za nami konferencja "Kreatywność online i offline 2", pełna inspiracji, pomysłów i kreatywnych rozwiązań. Serdecznie dziękujemy naszym cudownym patronom, partnerom, prelegentom, rodzicom, uczestnikom, uczniom i nauczycielom. Dziękujemy za współtworzenie tego niezwykłego wydarzenia - motywujące wystąpienia, piekne prace rękodzielnicze, udział w zajęciach otwartych, pełne atrakcji stoiska. Dziękujemy za obecność, okazane serce i dodające skrzydeł opinie. Kreatywność górą!

 


Materiały z konferencji

 


Saint Patrick’s Day

Jak co roku w okolicach 17 marca nasza szkoła się „zieleni”. Uczniowie ubrani na zielono szukali złota na końcu tęczy i świętowali dzień Świętego Patryka. Podczas lekcji angielskiego rozmawiali o Irlandii, poznali historię świętego, słuchali irlandzkiej muzyki, rozwiązywali quizy. Wiedzą już jakie są najpopularniejsze legendy związane z tym świętem i nie jest im obcy Leprechaun – irlandzki skrzat. Niektórym uczniom udało się nawet skraść kilka monet z jego garnca złota. W obchody święta włączył się również Samorząd Uczniowski, który przygotował fotobudkę.


Pani i Pan Wiosna w obiektywie

Wreszcie nadszedł dzień na który wszyscy czekaliśmy! Pierwszy Dzień Wiosny! Tego dnia naszą szkołę zalała fala kolorów i uśmiechu, a po korytarzach spacerowała Pani oraz Pan Wiosna:)

 

 

 
Dzień Liczby Pi
 
14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby π. Uczniowie klas czwartych wzięli udział w matematycznej familiadzie, którą poprzedziła pogawędka o ludolfinie. Zabawa była świetna ! Zaczęliśmy od wylosowania składów drużyn oraz wymyślenia nazw zespołów. Później rozpoczęła się prawdziwa rozgrywka. Uczestnicy zabawy odpowiadali na pytania związane z matematyką i szkołą. Ostatecznie minimalnie zwyciężyła drużyna Face Club, która nieznacznie wyprzedziła drużynę Najlepszych. Starsi uczniowie mieli okazję sprawdzić się w znajomości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Najodważniejsi recytowali kolejne cyfry ludolfiny. Od dzisiaj rekord szkoły wynosi 66 cyfr! Serdecznie gratulujemy Marcinowi Gieniusz, uczniowi klasy III c. Pozostali uczniowie mieli za zadanie przedstawić liczbę π w formie plakatu lub rzeźby, a starsi wykonywali plakaty dotyczące polskich matematyków. Wystawę prac można obejrzeć w holu na parterze.
 
  

Archiwum aktualności