Home Page Slider

 • szkola2
 • szkola1
 • dzieci1
 • dzieci1a
 • dzieci1b
 • dzieci1c
 • dzieci1d
 • dzieci1e
 • klasa 1g
 • dzieci1f
 • sp42zaprasza

James Barrie, PRZYGODY PIOTRUSIA PANA

włącz .

Martyna Świsłocka, Publiczne Gimnazjum nr 16 w Białymstoku

Moją ulubiona książką jest powieść Jamesa Barrie pt. „Przygody Piotrusia Pana”. Z początku może wydawać się, że to dzieło poświęcone jest wyłącznie najmłodszym czytelnikom, jednak to tylko pozory.
Książka opowiada o chłopcu, który nie chciał dorosnąć. Pewnej nocy odwiedził małą Wandy i jej rodzeństwo, a później, wraz ze swoją przyjaciółką – Drobinką, unieśli się w powietrze i z pomocą wróżek polecieli prosto do Nibylandii. Tam spotkało ich wiele przygód. Dzieci przyjemnie spędzały czas w towarzystwie Piotrusia, jednak zaczynały już tęsknić za domem, za rodziną. Chłopiec nie chciał rozstać się ze swoimi nowymi przyjaciółmi. Polubił Wandy, wszyscy mieszkańcy Nibylandii zaczęli traktować ją jak matkę. Piotruś bał się, że dziewczynka dorośnie, co też stało się, gdy w końcu wraz z rodzeństwem opuściła krainę. Mimo to, nigdy nie zapomniała przyjaciela, który później odwiedzał jej dzieci.
Naprawdę warto sięgnąć po tę książkę, gdyż uświadamia nam pewne wartości, jak fakt, że wszyscy do końca życia, w pewnym stopniu pozostajemy dziećmi.

Archiwum aktualności