Home Page Slider

  •  
    KartkadlaMedyka 
  • wirus1
  • wirus2
  • wirus3
  • sztand
  • cz2
  • 4
  • sp42zaprasza
 
Dzień Liczby Pi
 
14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby π. Uczniowie klas czwartych wzięli udział w matematycznej familiadzie, którą poprzedziła pogawędka o ludolfinie. Zabawa była świetna ! Zaczęliśmy od wylosowania składów drużyn oraz wymyślenia nazw zespołów. Później rozpoczęła się prawdziwa rozgrywka. Uczestnicy zabawy odpowiadali na pytania związane z matematyką i szkołą. Ostatecznie minimalnie zwyciężyła drużyna Face Club, która nieznacznie wyprzedziła drużynę Najlepszych. Starsi uczniowie mieli okazję sprawdzić się w znajomości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Najodważniejsi recytowali kolejne cyfry ludolfiny. Od dzisiaj rekord szkoły wynosi 66 cyfr! Serdecznie gratulujemy Marcinowi Gieniusz, uczniowi klasy III c. Pozostali uczniowie mieli za zadanie przedstawić liczbę π w formie plakatu lub rzeźby, a starsi wykonywali plakaty dotyczące polskich matematyków. Wystawę prac można obejrzeć w holu na parterze.
 
  

Archiwum aktualności