• rozpocz
  • slajder den3
    rozpocz4

Matematycznie na języku polskim

Jeden z projektów eTwinning, w którym uczestniczy nasza szkoła, doczekał się półrocznego podsumowania działań. Ogólnopolski projekt "Matematycznie na języku polskim" okazał sie niezwykle inspirujący dla biorących w nim udział nauczycieli i uczniów. Efekty działań zostały zebrane w książeczce interaktywnej. Publikacja łączy w sobie pasję innowacyjnych nauczycieli i praktykę szkolną, przekłądającą się na twórcze łączenie tak różnych przedmiotów lekcyjnych. Prezentuje ona 100 pomysłów nauczycielskich na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę i otwiera humanistom drzwi do Roku Matematyki, którym został mianowany rok 2019. Przed nami kolejne półrocze matematycznych wyzwań na języku polskim - zapraszamy do obejrzenia dotychczasowch działań, również uczniów SP 42 w Białymstoku.

"Matematycznie na języku polskim" - książeczka interaktywna
ikonka matematycznie.png