• niep
  • slajder den1
    rozpocz4

Konkurs na pocztówkę świąteczną

Dziękujemy wszystkim za udział w szkolnym konkursie plastycznym na pocztówkę świąteczną. Wpłynęło mnóstwo prac - zapraszamy do ich obejrzenia!

W lutym, w klasach pierwszych odbyły się spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Nasi uczniowie przygotowali więc krótką część artystyczną oraz własnoręcznie wykonane upominki. Potem przyszedł czas na uściski, całusy i wspólną zabawę. Niejednemu dziadkowi i babci zakręciła się w oku łezka, gdy z dumą obserwowali jak świetnie radzą sobie ich wnuczęta w klasie pierwszej. Wszystkim miłym gościom, w imieniu uczniów i wychowawców, serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

Let's sing together

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Polak biorą udział w międzynarodowym projekcie "Let's sing together" na platformie eTwinning. Od kilku miesięcy współpracują z kolegami z Włoch, Turcji, Cypru, Ukrainy i Hiszpanii nad piosenkami w języku angielskim i rodzimym. Uczestnicy projektu wspólnie ustalili tematykę piosenek, stworzyli i wybrali logo projektu, opracowali wirtualne wizytówki grup i odbyli kilka wideokonferencji, poznając siebie nawzajem. Projekt niebawem się zakończy, więc w ostatnim tygodniu nasi uczniowie ponownie połączyli się przez Skype z uczniami (tym razem z Włoch) i poznawali muzykę partnerskiego kraju. Włosi zaśpiewali nam "Volare", a my im..."Szła dzieweczka do laseczka". Poznaliśmy też napisane przez uczniów piosenki. Zaraz potem kręciliśmy teledysk do naszej piosenki. Nie możemy się już doczekać jego premiery. Przedsmak można zobaczyć na zdjęciach i filmie.

rodzicelogo 2

Spotkania integracyjno-warsztatowe

Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na spotkania integracyjno-warsztatowe
w SP 42 w Białymstoku.
  Celem spotkań jest integracja społeczności szkolnej, nawiązanie współpracy z rodzicami, rozwijanie twórczego potencjału dzieci. Wspólnie będziemy tworzyć coś pięknego.

Spotkanie 1 -
Warsztaty „Niespodzianka”

Spotkanie 2 - Fabryka bombek

Spotkanie 3 - Koderzy w akcji

Spotkanie 4 - Kwiaty dla patrona

Spotkanie 5 - Ozdoby Wielkanocne

Integracja klas 5

Zapraszamy na dzień otwarty

Już we wtorek, 26 lutego, w godzinach 17:00-19:00, odbędzie się w naszej szkole dzień otwarty. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dzień pełen wspaniałych atrakcji!

plakat 2019 bez logo

na zebrania rodziców, które odbędą się dnia 19.11.2019r. (wtorek)

Przebieg zebrań:

Klasy 1 – 3,  godz.  17.00

1. Spotkanie z psycholog Joanną Nitkiewicz – Powichrowską – nt. „Jak radzić sobie z uczuciami dziecka?- Czy na wszystkie uczucia rodzic może sobie pozwolić?”, około pół godziny, sala korekcyjna.
2. Spotkanie z wychowawcami w klasach według przydziału sal.

Klasy 4 – 8,  godz.   18.00

1. Spotkanie z dyr. Młodzieżowego Ośrodka ETAP Elżbietą Powichrowską - nt. „Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym podejmowanym przez młodzież?”, około pół godziny, sala korekcyjna.
2. Spotkania z wychowawcami w klasach według przydziału sal.

Szkoła do hymnu!

11.11 o11:11 mury naszej szkoły wypełniły dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Głosy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły złączyły się w jeden ton i rozbrzmiały dźwięcznie intonując "Jeszcze Polska nie zginęła...". Podniosła atmosfera chwili udzieliła się wszystkim zebranym. Odświętne galowe stroje, biało-czerwone fagi państwowe, kotyliony, w których wykonanie dzieci włożyły serce i zaangażowanie - razem tworzyło to widok niezwykły i wzruszający. W tej uroczystej chwili czuliśmy się jednością - Polkami i Polakami, dumnymi ze swojej Ojczyzny.

Webp.net gifmaker 2

Zdrowe śniadanka

W klasie VIB raz w miesiącu na godzinie wychowawczej odbywają się "zdrowe śniadanka". Jest to taki klasowy piknik, na którym odsuwamy wszystkie ławki na bok i rozkładamy koce do siedzenia. Przynosimy zdrowe i pożywne przekąski. Bardzo lubimy te lekcje, ponieważ możemy zjeść dobre i zdrowe jedzenie oraz powspominać miłe i śmieszne chwile. Niestety, nie wiadomo dlaczego, "zdrowe śniadanko" tak szybko mija. Na koniec wymieniamy się przepisami,sprzątamy klasę i wychodzimy na przerwę.
Tą akcją rozpoczęliśmy projekt "Moje zdrowe śniadanie", do którego zapraszamy całą szkołę!
Darek, kl. VIB