• koniecroku1
  • dzsportu1
    dzsportu

Konkurs na pocztówkę świąteczną

Dziękujemy wszystkim za udział w szkolnym konkursie plastycznym na pocztówkę świąteczną. Wpłynęło mnóstwo prac - zapraszamy do ich obejrzenia!

W lutym, w klasach pierwszych odbyły się spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Nasi uczniowie przygotowali więc krótką część artystyczną oraz własnoręcznie wykonane upominki. Potem przyszedł czas na uściski, całusy i wspólną zabawę. Niejednemu dziadkowi i babci zakręciła się w oku łezka, gdy z dumą obserwowali jak świetnie radzą sobie ich wnuczęta w klasie pierwszej. Wszystkim miłym gościom, w imieniu uczniów i wychowawców, serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

Let's sing together

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Polak biorą udział w międzynarodowym projekcie "Let's sing together" na platformie eTwinning. Od kilku miesięcy współpracują z kolegami z Włoch, Turcji, Cypru, Ukrainy i Hiszpanii nad piosenkami w języku angielskim i rodzimym. Uczestnicy projektu wspólnie ustalili tematykę piosenek, stworzyli i wybrali logo projektu, opracowali wirtualne wizytówki grup i odbyli kilka wideokonferencji, poznając siebie nawzajem. Projekt niebawem się zakończy, więc w ostatnim tygodniu nasi uczniowie ponownie połączyli się przez Skype z uczniami (tym razem z Włoch) i poznawali muzykę partnerskiego kraju. Włosi zaśpiewali nam "Volare", a my im..."Szła dzieweczka do laseczka". Poznaliśmy też napisane przez uczniów piosenki. Zaraz potem kręciliśmy teledysk do naszej piosenki. Nie możemy się już doczekać jego premiery. Przedsmak można zobaczyć na zdjęciach i filmie.

rodzicelogo 2

Spotkania integracyjno-warsztatowe

Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na spotkania integracyjno-warsztatowe
w SP 42 w Białymstoku.
  Celem spotkań jest integracja społeczności szkolnej, nawiązanie współpracy z rodzicami, rozwijanie twórczego potencjału dzieci. Wspólnie będziemy tworzyć coś pięknego.

Spotkanie 1 -
Warsztaty „Niespodzianka”

Spotkanie 2 - Fabryka bombek

Spotkanie 3 - Koderzy w akcji

Spotkanie 4 - Kwiaty dla patrona

Spotkanie 5 - Ozdoby Wielkanocne

Integracja klas 5

Zapraszamy na dzień otwarty

Już we wtorek, 26 lutego, w godzinach 17:00-19:00, odbędzie się w naszej szkole dzień otwarty. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dzień pełen wspaniałych atrakcji!

plakat 2019 bez logo

zaproszenie

Zapraszamy rodziców na zebrania klasowe w dniu 19 września 2019 r.

Klasy I -  IV - godz. 17.00
Klasy V - VIII  - godz. 18.00

Przydział sal na zebrania

klasa sala
 Ia  113
Ib 112
Ic 111
IIa 109
IIb 210
IIc 212
IIIa 206
IIIb 204
klasa sala
 IVa

zebranie odbędzie się w innym terminie
ze względu na zwolnienie lekarskie wychowawcy

Va 2
Vb 13
Vc 110
VIa 205
VIb 203
VIIa 202
VIIIa 3

26 września (czwartek) zapraszamy do
Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidecezji Białostockiej.

W programie:
10.00 - Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Dzieci i Młodzieży poświęconego postaci Błogosławionego ks. Michała Sopoćki „Otwarte serce”.
11.00 - Spotkanie z misjonarzem ks. Zbigniewem Wasińskim, założycielem Centrum Miłosierdzia Bożego w Korei Południowej.

Serdecznie zapraszamy zwycięzców konkursu wraz z opiekunami.

Wyjazd integracyjny klasy IVa

Czwarta klasa miała okazję lepszego poznania się i zintegrowania w czasie wyjazdu integracyjnego, który odbył się 12 września 209r. Razem z wychowawczynią, p. Halina Arciszewską, uczniowie spędzili pełne emocji przedpołudnie. Pogoda dopisała, więc dzieci mogły bez przeszkód korzystać ze wszystkich atrakcji dostępnych na terenie sportowo –rekreacyjnym. Czas szybko mijał na różnego rodzaju grach, zabawach, konkurencjach sportowych i edukacyjnych, dzięki którym uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale też uczyli się i budowali relacje.